100C112JW1000XT25
AMERICAN TECHNICAL CERAMICS
100C 2525 1100PF 1000V 5%
100C112JW1000XT25
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 250
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 250
Order Multiple 250
Package Type: Tape & Reel
Tariff Code: 8532240000
ECCN: NLR
Specification
BrandAMERICAN TECHNICAL CERAMICS
Capacitance1100 pF
Case or Package Type2325
DielectricP90
Tolerance±5 %
TypeHigh Frequency
Voltage1000 V
Price (Each)
QtyPrice
Looking for higher volume pricing? Volume enquiries
Resources
You may also be interested in these
Part No: 100C112JW1000XT
Manufacturer: AMERICAN TECHNICAL CERAMICS
Description: 100C 2325 1.1NF 1000V 5%