EEE1HA100WR
PANASONIC
VS SM ELEC 10UF 50V CASE C
Order Multiple
10
Package Type: Tape & Reel
RoHS:
Part Not Suitable For New Design
Tariff Code: 8532220000
ECCN: NLR
CoO: Malaysia
Capacitance
10 uF
Diameter
5 mm
Length
5.4 mm
Operating Temperature
-40°C to +85°C
Ripple Current
27 mA
Tolerance
±20 %
Type
General Purpose
Voltage
50 V
Ready Reel
›
Part No: R1W3ARR0250
Manufacturer: PANASONIC
Description: EEE1HA100WR 250PC REEL
More Info
Price (Each)
Qty
Price
10
Looking for higher volume pricing?
Volume enquiries
Qty
Resources
Data Sheet
You may also be interested in these
Part No: 50SVPK10M
Manufacturer: PANASONIC
Description: SVPK CAN ELEC 50V 10UF