EEE1CA101WP
PANASONIC
VS SM ELEC 100UF 16V CASE D
Order Multiple
10
Date Code (YYWW)
Package Type: Tape & Reel
RoHS:
Part Not Suitable For New Design
Tariff Code: 8532220000
ECCN: NLR
CoO: Malaysia
Specification
›
Brand
PANASONIC
Capacitance
100 uF
Case or Package Type
SMD Can
Diameter
6.3 mm
Length
5.4 mm
Operating Temperature
-40°C to +85°C
Ripple Current
70 mA
Tolerance
±20 %
Type
General Purpose
Voltage
16 V
Ready Reel
›
Part No: V5V2FRR0250
Manufacturer: PANASONIC
Description: EEE1CA101WP 250PC REEL
More Info
Price (Each)
Qty
Price
10
Looking for higher volume pricing?
Volume enquiries
Qty
Resources
Data Sheet
You may also be interested in these
Part No: 16SVPC100M
Manufacturer: PANASONIC
Description: SVPC CAN ELEC 16V 100UF C6