EEEHD1H100P
PANASONIC
SM CASE D 50V 10uF 105'
EEEHD1H100P
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 1000
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 10
Order Multiple 10
Date Code (YYWW)2239+
BrandPANASONIC
Capacitance10 uF
Case or Package TypeSMD Can
Diameter6.3 mm
Impedance4 ohm
Length5.8 mm
Lifetime @ Rated Temp.5000 Hours
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C to +105°C
Ripple Current33 mA
Tolerance±20 %
TypeGeneral Purpose
Voltage50 V
PCN PTN
PCN (Product Change Notification)
PCN Number: PCN_EEE_EEV_ECEV_29/03/2012
Description: Factory and Country of Origin approval request
Date of Issue: 29/03/2012 00:00:00
PCN1PCN2
You may also be interested in these
Part No: 50SVF10M
Manufacturer: PANASONIC
Description: SVF CAN ELEC 50V 10UF