EEEFK0J331XP
PANASONIC
SM CASE E 6.3V 330uF 105'
EEEFK0J331XP
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 900
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 1
Order Multiple 1
BrandPANASONIC
Capacitance330 uF
Case or Package TypeSMD Can
Diameter6.3 mm
Impedance340 mohm
Length7.7 mm
Lifetime @ Rated Temp.2000 Hours
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C to +105°C
Ripple Current280 mA
Tolerance±20 %
TypeLow ESR
Voltage6.3 V
Ready Reel
Part No: R1Q7LRR0300
Manufacturer: PANASONIC
Description: EEEFK0J331XP 300PC REEL
More Info
You may also be interested in these
Part No: 6SVPC330M
Manufacturer: PANASONIC
Description: SVPC CAN ELEC 6.3V 330UF C6