EEEFK0J102AP
PANASONIC
FK SM ELEC 1000UF 6.3V CASE F
EEEFK0J102AP
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 500
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 500
Order Multiple 500
BrandPANASONIC
Capacitance1000 uF
Case or Package TypeSMD Can
Diameter8 mm
Impedance160 mohm
Length10.2 mm
Lifetime @ Rated Temp.2000 Hours
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C to +105°C
Ripple Current600 mA
Tolerance±20 %
TypeLow ESR
Voltage6.3 V
You may also be interested in these
Part No: EEEFK0J102P
Manufacturer: PANASONIC
Description: SM CASE F 6.3V 1000uF 105'