EEEFK0J101AP
PANASONIC
FK SM ELEC 100V UF 6.3V CASE D
EEEFK0J101AP
Supplier Lead Time (wk) 16
Standard Pack Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 1000
Minimum Order Qty non-stocked items may be subject to a higher supplier minimum order quantity 1000
Order Multiple 1000
Package Type: Tape & Reel
Tariff Code: 8532220000
ECCN: NLR
CoO: Malaysia
Specification
BrandPANASONIC
Capacitance100 uF
Case or Package TypeSMD Can
Diameter6.3 mm
Impedance360 mohm
Length5.8 mm
Lifetime @ Rated Temp.2000 Hours
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C to +105°C
Ripple Current240 mA
Tolerance±20 %
TypeLow ESR
Voltage6.3 V
PCN PTN
PCN (Product Change Notification)
PCN Number: PCN_EEE_EEV_ECEV_29/03/2012
Description: Factory and Country of Origin approval request
Date of Issue: 29/03/2012 00:00:00
PCN1PCN2
Price (Each)
QtyPrice
Looking for higher volume pricing? Volume enquiries
Resources
You may also be interested in these
Part No: 6SVP100M
Manufacturer: PANASONIC
Description: SVP CAN ELEC 6.3V 100UF C6