EEEFC1V4R7R
PANASONIC
FC SM ELEC 4.7UF 35V CASE B
Order Multiple
10
Package Type: Tape & Reel
RoHS:
Part Not Suitable For New Design
Tariff Code: 8532220000
ECCN: NLR
CoO: Malaysia
Capacitance
4.7 uF
Diameter
4 mm
Impedance
3 ohm
Length
5.4 mm
Operating Temperature
-40°C to +105°C
Ripple Current
60 mA
Tolerance
±20 %
Type
Low ESR
Voltage
35 V